אינדקס הנוטריונים

סמכויות הנוטריון: איסור שימוש בסמכות לטובת קרובים


איסור שימוש בסמכות לטובת קרובים

סעיף 10 לחוק הנוטריונים

(א) לא ישתמש נוטריון בסמכות מסמכויותיו בענין של עצמו, של קרובו, של שותפו, של עובדו או של תאגיד שהוא בשליטתו.

(ב) לענין סעיף זה, "קרוב" של הנוטריון –

(1) בן זוג;

(2) הורה, הורה הורה, הורה בן-זוג, צאצא, צאצא בן-זוג ובני זוגם של כל אחד מאלה;

(3) אח או אחות ובני זוגם.


האם נוטריון יכול לאמת מסמך בעניין של עצמו?

סוגיה מאתר משרד המשפטים

(א) לא ניתן לעשות אימות של מסמך בעניין של עצמו, שכן סעיף 10 לחוק הנוטריונים, תשל"ו - 1976 קובע כי לא ישתמש נוטריון בסמכות מסמכויותיו בעניין של עצמו וכו'.